Patarimai kaip pasirinkti vairavimo mokyklą: 

1. Stebėsena 

Prieš pasirenkant vairavimo mokyklą, peržiūrėkite vertinimus ir komentarus, sužinokite savo pažystamų , draugų nuomonę apie vairavimo mokyklą, kurioje Jūs jau apsisprendėte mokytis daugiau, kaip 50 %.

 

2. Techninė įranga

Pirmiausia reikėtų atkreipti dėmesį į vairavimo mokyklos klasę, kur Jūs mokinsitės teorinę kelių eismo taisyklių dalį, į tai, kaip moderniai sumontuoti įrengimai. Išsiaiškinti, kokia kompiuterine programa naudojasi vairavimo mokykla. Kadangi bet kokia teorinė mokymo programos dalis pateikta iliustracijomis, rekomenduojama atkreipti dėmesį į jų tinkamumą. Šiuo metu yra tendencija, kuria remiantis teorijos dėstytojai vis dar bijo kompiuterio ir iki dabar piešia ant lentos piešinius, kuriuos mokiniams sunku suprasti. Atsižvelgiant į visa tai, kas išdėstyta pirmiau, turėtų būti daugiau atsirenkama renkantis vairavimo mokyklą. Daugelis vadovų nėra linkę didinti savo vairavimo mokyklos reitingų ir nenori investuoti pinigų į savo verslo plėtrą. Investicijų stoka -pirmasis ženklas, dėl mokyklos neprofesionalumo.

 

3. Kainos veiksnys

Sumažinta kaina už visą mokymo kursą? Atidžiai perskaitykite sutartį! Kai kurios vairavimo mokyklos akivaizdžiai neįtraukia praktinio vairavimo degalų išlaidų kainos, už teorinio ar praktinio egzamino laikymą ir kitas paslaugas, todėl pigesnė kaina nurodoma už mokymosi kursą. Sudėjus visus papildomus mokėjimus už degalus, galiausiai galutinė suma viršija atitinkamą mokymo kursų kainą, palyginti su kitų vairavimo mokyklų, kuriose kainos yra iš pradžių didesnis, lyginant su jais. 

 

4. Autoparkas

Šiuo metu dauguma vairavimo mokyklų Lietuvoje bando pirkti ar lizingu paimti tą automobilį, kuriais mokiniai laiko egzaminą "Regitra". Viena vertus, tai nėra blogai. Kuo naujesnis automobilis, tuo geriau, bet laikant praktinio patikrinimo egzaminą „Regitra", tai neturi įtakos. Bet kuris automobilis, kaip ir žmogus yra individualus. Sankabos, stabdžių ir greičio (akseleratoriaus) pedalai nėra identiški. Svarbiausia - tai modernus ir techniškai tvarkingas automobilis.

 

5. Vairavimo instruktorius

Jūs niekaip nesužinosite, koks jis yra savo srities profesionalas, kol nepavažinėsite su juo kelis kartus tuo pačiu automobiliu. "Kiekvienas žmogus turi savo spalvą ir skonį", vienam mokiniui atrodo labai malonus ir geras jo vairavimo instruktorius, o kitas nuo pirmos pamokos negali su juo rasti bendros kalbos. Dėl profesionalumo vairavimo instruktorius turėtų būti vertinamas pagal šiuos kriterijus:

a) aiškus, trumpas ir suprantamas vairavimo taisyklių paaiškinimas;

b) ramus ir lygus balso tonas;

c) pokalbyje keiksmažodžių nevartojimas.

Sėkmės renkantis!!!